Kai OKT spektaklio „Julijus Cezaris” personažai užsimena apie konkrečius rinkimų pažadus, įsižeidę žiūrovai kartais netgi grasina uždaryti teatrą.
Atrodo, politizuota Williamo Shakespeare’o „Julijaus Cezario” interpretacija pagal režisierių Artūrą Areimą dalį publikos palietė itin jautriai. Kone kiekvieną kartą vaidinant pasitaiko išeinančių žiūrovų.
Tai atitinka spektaklio koncepciją: perkerpama STOP juosta ir žiūrovai gali rinktis, likti ar išeiti. Tačiau apsiriboti tyliu atsistojimu ir išėjimu pavyksta ne kiekvienam.
„Vienas žiūrovų netgi grasino uždaryti teatrą”, – prisiminė spektaklyje „Julijus Cezaris” vaidinantis Tadas Gryn.
„Jis atsistojo vos tik paminėjus žadamą minimalų atlyginimą ir vieną iš žadančiųjų lyderių. Manau, kad tokie žiūrovai tiesiogiai susiję su šiais pažadais. Neutralus asmuo reaguotų daug ramiau”, – dėstė T.Gryn.
„Reakcijos sulaukiame įvairiausios, ypač kai kalbama apie šiandienes politines aktualijas. Žinoma, dažniausiai publika juokiasi”, – pripažino „Julijaus Cezario” režisierius A.Areima.
Jo nuomone, publika turi reaguoti, ypač kai pati sąlygiškai dalyvauja spektaklyje-sąmoksle.
„Po Cezario nužudymo žiūrovai gali diskutuoti, tarti savo nuomonę. Jų juokas ir šypsniai – tai kaukės, kurios slepia jų nevalingumą, kitaip sakant, įprotį tariamai reaguoti, – svarstė A.Areima. – Norėtųsi konkretesnės, drastiškesnės reakcijos.
Konkreti reakcija – tai nuomonė, o jos šiandien labai trūksta. Žiūrovas be nuomonės virsta dūmu. Galima suprasti, kad jis pritaria šiandieniam pseudopolitiniam gyvenimui.”
Naujoji W.Shakespeare’o ir A.Areimos akistata spektaklyje „Julijus Cezaris” – vasario 3 ir 4 dienomis OKT studijoje (Ašmenos g. 8). Spektaklių pradžia 19 valandą, bilietų kaina – 40 Lt.
***
Aurimas Minsevičius, Lietuvos rytas/Sostinė, 2013 m. vasario 2 d.